Jdi na obsah Jdi na menu
 


Solná jeskyně

UŽ NEMUSÍTE AŽ K MOŘI

 

Obrazek

 

Existují dva základní typy solných jeskyní. Buď jsou vybudovány z rozličných druhů soli, kde převažuje především sůl kamenná, nebo existují Solné jeskyně, které jsou ze 100% tvořeny výhradně solí z Mrtvého moře.                                         

Naše solná jeskyně je právě tento případ
- stěny, podlaha a částečně i strop jsou vystavěny výlučně ze solných segmentů nejslanějšího moře světa - Mrtvého moře. Ventilační systém, který vhání vzduch skrz solné stěny, zabezpečuje v jeskyni ideálně ionizované ovzduší.

Při teplotě 20°C až 23°C se toto ovzduší obohacuje o minerály, které se v mořské soli nachází. V ovzduší jeskyně vládne výjimečné mikroklima s jedinečnou bakteriologickou čistotou.

Jedna procedura v jeskyni se podle pozorování vyrovná několika dnům pobytu u moře. Po pravidelných procedurách můžete již v průběhu jednoho týdne pocítit výrazné změny na svém organismu.


Unikátní patentovaný technologický postup navíc umožnil, aby v naší léčivé solné jeskyni nebyla použita žádná pojiva (lepidla, tmely, pryskyřice atp.)
, protože každý segment soli je mechanicky upevněn na dřevěnou konstrukci, která se nachází za solnými stěnami. Jeskyně je tedy tvořena pouze dřevem a solí z Mrtvého moře bez použití jakýchkoliv chemických přísad! Prostředí uvnitř je proto zcela zdravotně nezávadné a hypoalergenní. Procedury v solných jeskyních se doporučují nejen osobám se zdravotními problémy, ale také zdravým jedincům. Pokud budeme mluvit například o psychice, dnešní svět, prostředí a shon nás velmi vyčerpávají. Léčebné a relaxační kůry v solné jeskyni nám poskytují tolik potřebný odpočinek a možnost načerpat nové síly. Procedury absolvujeme v pohodlných křeslech za doprovodu konejšivé relaxační hudby. V případě, že návštěvníky jsou malé děti s rodiči, mohou si v pohádkovém prostředí jeskyně do sytosti vyhrát s formičkami a vyzkoušet své stavitelské schopnosti s krystalky soli. Mají tak bezprostřední kontakt se solnými minerály.

Čisté ionizované ovzduší, obohacené a mnohé minerály, nám pomáhá zlepšovat psychickou kondici a pomáhá při léčbě:

  • horních a dolních cest dýchacích
  • nefunkčnosti štítné žlázy (nedostatečná produkce hormonů)
  • srdečně-cévních onemocnění (vysoký krevní tlak, doléčení po mozkové příhodě)
  • chorob zažívacího traktu (žaludeční vředy, dvanácterník, Crohnova choroba - zápal tlustého střeva)
  • dermatologických chorob (alergie, ekzémy, psoriáza-lupénka)
  • dysfunkce negativního nervového systému
  • neurózy, stresu a stavů únavy
  • revmatizmu

 
Klasická průmyslově těžená kamenná sůl obsahuje cca 97% chloridu sodného a 3% různých minerálů. Kdežto sůl mořská obsahuje více než 30% minerálních látek, což v praxi znamená znásobení blahodárných účinků na lidský organismus. Nejvyšší podíl těchto minerálů obsahují solné segmenty těžené z Mrtvého moře v Jordánsku a Izraeli.

Jód má pro člověka nezastupitelný význam. Hlavní role jódu je bezprostředně spjata s jeho přítomností v hormonech štítné žlázy, které řídí různé procesy v organismu. Kontroluje psychický a fyzický rozvoj. Reguluje cirkulaci krve a posiluje svalstvo. V celém životě postačí pouhé dva gramy jódu, ale i toto malé množství je obtížné získat.

Vápník posiluje obranyschopnost našeho organismu, zpevňuje kosti, zvyšuje srážlivost krve a pomáhá snižovat krevní tlak.

Draslík snižuje krevní tlak, předchází srdečním chorobám, prokrvuje kůži, působí močopudně a tím pomáhá vylučovat toxické látky z těla.

Sodík zvyšuje energii buněk a udržuje alkalickou kyselost v organismu.

Magnézium ulevuje a snižuje nepříjemné bolesti při astmatu. Odbourává stavy po dlouhodobém vyčerpání a chrání také před srdečními chorobami.

Železo zvyšuje nízkou hladinu hemoglobinu (červených krvinek) a snižuje riziko infekce.

Brom snižuje krevní tlak, reguluje nervový systém.

Selen napomáhá překonat virová nemocnění a společně s vitamínem E předchází zhoubným nádorům a zpomaluje stárnutí organismu.

 

 

Obrazek

 

Obrazek